ARCHIV NOVINEK

Nové pivo U Kulaté - pivovar ROHOZEC

Po několika letech Svijanského piva jsme pro Vás připravili letní změnu v podobě produktů malého pivovaru z českého ráje. Pro cyklisty, turisty i ostatní, kteří mají rádi na žízeň něco hořkého jsou připraveny vychlazená lahvová piva plzeňského typu.

Přijďte ochutnat výbornou 11° Skalák.

Tour de France 100.

Letošního jubilejní 100. ročníku slavného cyklistického závodu Tour de France začíná za několik dní a to už tuto sobotu 29.června 2013. První etapa závodu začíná na Korsice. V průběhu tří týdnů až do neděle 21.července budete tento závod moci sledovat i U Kulaté na velkoplošné projekci. Závodníci včetně našeho Romana Kreuzigera ujedou během 21 etap 3404 km. 2 individuální časovky, 1 časovka teamová, 7 rovinných etap, 5 kopcovitých a 6 těžkých horských etap se 4 dojezdy na vrcholu. To je nálož, kterou můžete sledovat u kávy, vína nebo se zmrzlinou. Přijďte fandit a užít si sportu.

Degustace vinařství Vinice Hnanice

Zveme všechny milovnílky vína na tradiční řízenou degustaci vín spojenou s ochutnávkou sýrů a delikates. 
Degustace se uskuteční ve čtvrtek 19. 6. od 18:00 hod. v degustačním sklípku.
V ceně 220,- Kč na osobu je rezervace místa ,občerstvení a ochutnávka různých typů sýrů a delikates. 
Rezervace na tel. 608 911 991 nebo info@ukulate.cz.

Košt pálenek a pomazánek - výherci

Cukrárna a vinotéka U Kulaté děkuje všem kteří se účastnili letošního KPP. V losování hlasujících návštěvníků byl vybrán p. Martin Gargoš. V kategorii nejlepší pomazánka vyhrála rodina Němcova s pomazánkou ze sušených rajčat a v prestižní kategorii pálenek zvítězil p. Radek Urban se svojí meruňkovicí. Všem děkujeme za účast a za poskytnuté vzorky.Ostatní informace a foto sledujte na fb a na našich stránkách.


Dortiáda s Kometou - 1. místo !!!

V sobotu 24.března 2012 získala naše cukrárna velké ocenění v této prestižní soutěži moravských cukrářek a cukrářů. Ve velké konkurenci jsme získali 1.místo v kategorii profesionálů.

Údolím Bobravy

Nedávno se naší cukrárně a vinotéce U Kulaté podařilo navázat kontakt s tvůrcem velmi obsáhlých stránek o údolí řeky Bobravy a také jsme obdrželi souhlas s prezentováním těchto velmi zajímavých informací. Víte například kolik bylo na Bobravě mlýnů? Chete se něco dozvědět o mlynářích a jejich řemeslu? Hledáte jak a kudy se vydat přes údolí Bobravy? Víte kde je Mojmírova studánka a nebo jak se staví cyklostezka? To vše a mnoho dalších informací dajdete na našem partnerském webu ZDE.

Úspěch naší vinotéky

V minulých dnech byla naší vinotéce udělena hned dvojnásobná certifikace, což je známka určité úrovně kvality. Tento certifikát kvality je udělován pouze vybraným zařízením v 5 kategoriích. Naše vinotéka získala toto prestižní ocenění v kategorii vinotéka a vinný sklep. Certifikaci zařízení vinařské turistiky realizuje Národní vinařské centrum ve Valticích za podpory Vinařského fondu České republiky.

Národní parky Ameriky-výstava fotografií - Zdeněk Bernat

V sobotu 3.11. byla zahájena výstava fotografií pana Zdeňka Bernata z Modřic. Až do 9.12. máte možnost prohlédnout si fotografie z jeho cesty po západu USA. Fotografie jsou doprovázeny působivými komentáři Sylvy Bernatové. Přijďte nasát atmosféru divokého západu, největších stromů na světě nebo nakouknout z helikoptéry do Grand Canyonu. 

KRAVÁK - první grand cru na Moravě... Piálek & Jäger

Od minulého týdne jsou v naší vinotéce v prodeji exkluzivní vína z vinařství dvou kamarádů Kamila Piálka a Jardy Jägera. V pískovcových sklepech v Novém Šaldorfě a Dobšicích pro Vás vyrábí výhradně přívlastková vína. Novinkou je i "Kravák" - první grand cru na Moravě, které vzniká pouze zde a za přísných podmínek. Prémiový sauvignon ve všech směrech. Přijďte ochutnat velmi aromatické víno s vůní černého rybízu, hlohu a hluchavky. V chuti tohoto mimořádného vína můžete najít bezovou šťávu s limetkou.

Novinka ze slovenska - vinařství Pereg

Od poloviny listopadu jsme zařadili do prodeje další vinařství. Je to první nemoravské vinařství, které jsme přidali do našeho sortimentu. Přijďte ochutnat takové rarity jako je víno z květu černého bezu, víno z černého rybízu a arónie, slovenskou odrůdu Devín a další. V prosinci můžete v rámci neřízené degustace ochutnat i odrůdy  jako je Váh nebo Rudava. K vánočnímu cukroví se výborně hodí třeba Cuvée Pereg.

Dortiáda s Kometou - 1. místo !!!

Zdá se to neuvěřitelné, ale naše cukrárna a vinotéka získala již po 2. vítězství v prestižní soutěži o nejlepší brněnský dort. Říká se že obhájit je nejtěžší, ale nám se to podařilo. Blahopřejeme Veronice Riedlové k obhájení titulu!!! Na video z celé akce se můžete podívat zde.

LEGO - svépomocná výstava stavebnic pro děti a dospělé

Od pondělí 26.11. do čtvrtka 29.11. se U Kulaté uskuteční sběr LEGO stavebnic pro připravovanou výstavu.
 Za všechny zapůjčené exponáty předem děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu.

Amadeus 2013

Z pozice sponzora akce si Vás dovolujeme pozvat na soutěž mladých klavíristů do 11 let. AMADEUS je mezinárodní mozartovská soutěž pro mladé klavíristy do 11 let, která vznikla z iniciativy dvou brněnských základních uměleckých škol, ZUŠ Františka Jílka a ZUŠ na ulici Veveří 133, k 225 výročí koncertování jedenáctiletého Wolfganga Amadea Mozarta v sále brněnské Reduty. Osmnácti ročníků soutěže se zúčastnilo celkem 1523 dětí z České republiky, Běloruska, Bulharska, Francie, Japonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Makedonie, Malajsie, Moldavska, Německa, Polska, Rakousko, Rumunska, Ruska, Slovenska, Singapuru, Turecka, Ukrajiny.Soutěž a koncert laureátů se již více než deset let konají v reprezentativních prostorách Besedního domu v Brně. Akce se koná 7.- 9.2.2013.

Rodinné pasy a senior pasy

Od června se náš podnik zařadil do sítě zařízení poskytující slevy pro držitele rodinných pasů a senior pasů. Více o těchto výhodách naleznete na www.rodinnepasy.cz a www.seniorpasy.cz

Zařazení do sítě nekuřáckých restaurací

Kancelář Brno-Zdravé město oslovila na 300 brněnských restaurací, kaváren, čajoven a dalších restauračních zařízení a vyzvala je k zapojení do Sítě nekuřáckých restaurací v Brně. Podmínkou je, že jejich vnitřní prostory určené veřejnosti jsou zcela nekuřácké. K dnešnímu dni se do Sítě nekuřáckých podniků zařadilo pouze 37 restauračních zařízení. Jako jediný mimo brněnský podnik se do projektu zařadila Cukrárna a vinotéka U Kulaté. Certifikát a poděkování za účast v projektu předal Daniel Rychnovský – 1. náměstek primátora města Brna.